Kot syberyjski szary
Fauna i flora,  Zwierzęta

Czy warto kupić kota syberyjskiego leśnego lub szarego?

Koty są obecnie najchętniej wybieranymi zwierzętami domowymi. W czasach, kiedy wiele osób jest bardzo zapracowanych, to lepsze rozwiązanie niż na przykład pies, który regularnie w ciągu dnia wymaga odpowiedniej opieki. Kot natomiast z przyjemnością poczeka na swojego właściciela, który po całym dniu pracy będzie mógł się nacieszyć pupilem. Jeśli chodzi o rasy kotów, to warto wybrać kota syberyjskiego leśnego lub szarego. Dlaczego to idealna rasa dla każdego? Jaka jest jej historia? Jakie cechy posiada kot syberyjski leśny?

Historia rasy – skąd wziął się kot syberyjski leśny i szary?

Koty syberyjskie leśne pochodzą z Rosji, a dokładniej z Syberii. Powstały w sposób naturalny, czyli bez ingerencji człowieka. Do Polski kot syberyjski leśny dotarł dopiero w 1989 za sprawą Jolanty Sztykiel. Międzynarodowa Federacja Felinologiczna uznała go za rasę w roku 1998.

Jaki charakter ma kot syberyjski szary?

Koty syberyjskie szary są bardzo żywiołowe. To idealne zwierzę dla osób, które lubią bawić się ze swoim pupilem. Zazwyczaj są odważne i bardzo ciekawskie, ale mogą zdarzyć się osobniki, które nie posiadają tych cech i są nieco bardziej wycofane. Kot syberyjski szary uwielbia wspinaczkę i skakanie. Trzeba mu więc zapewnić odpowiednio dużo miejsca do zabawy. Świetnie sprawdzą się zawieszone wysoko siedziska specjalnie dla kota syberyjskiego szarego. Pupil tej rasy jest nie tylko ruchliwy, ale również bardzo uczuciowy. Lubi towarzystwo człowieka. Toleruje także dzieci, choć wszystko zależy od indywidualnych cech.

Kot syberyjski leśny

Jak wygląda kot syberyjski leśny?

Kot syberyjski leśny ma kilka charakterystycznych cech. Jego głowa jest trójkątna, a podbródek lekko zaokrąglony. Ma duże oczy, które mają owalny kształt oraz półdługą szatę. Na szyi jest jej zdecydowanie najwięcej i jest najdłuższa. Ma silny tułów i średniej długości kończyny.

Kot syberyjski leśny to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają poświęcać swojemu pupilowi wiele uwagi. Te zwierzęta są bowiem bardzo towarzyskie i ciekawe tego, co dzieje się wokół. Warto się na nie zdecydować, ponieważ doceniają towarzystwo człowieka. Jeśli będą miały odpowiednią liczbę zajęć i swoje zabawki, to nie zniszczą niczego w domu.