festiwale muzyczne w europie
Lifestyle

Festiwale muzyczne w Europie, czyli imprezy, na które warto się wybrać

Lato to czas festiwali muzycznych, w czasie których mamy okazję posłuchać zespołów z całego świata często w okazyjnych cenach i fantastycznych miejscach. Na jaki festiwal muzyczny warto się wybrać w Europie?

Open’er Gdynia – polski festiwal muzyczny na światowym poziomie

Koncerty plenerowe Open’era znane są od wielu lat daleko poza granicami Polski. Głównie dlatego, że grają na nich gwiazdy międzynarodowego formatu, których próżno szukać w takim samym zestawie na jakimkolwiek innym festiwalu muzycznym. To nie tylko wokaliści i zespoły z nowych nurtów, ale także uznani od wielu lat artyści ze wszystkich kontynentów. Oprócz trzech scen muzycznych na fanów muzyki czekają także wydarzenia teatralne i filmowe, a całość odbywa się na lotnisku Babie Doły, położonym w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta.

Roskilde Festival – duński festiwal muzyczny dla prawdziwych miłośników muzyki

Nie można uważać się za prawdziwego bywalca festiwali muzycznych, dla którego koncerty plenerowe nie mają żadnych tajemnic i jednocześnie nigdy nie udać się na Roskilde. Podobnie jak w przypadku Open’era, także tutaj repertuar artystów jest bardzo zróżnicowany i odpowiadający gustom kilku pokoleń. Znakiem rozpoznawczym Roskilde jest powiązanie z organizacjami promującymi ekologię i prawa człowieka. Końcem czerwca warto pojechać do Skandynawii!

koncerty plenerowe

Positivus Festival – łotewski festiwal muzyczny dla ludzi myślących pozytywnie

W trakcie trzydniowego festiwalu muzycznego goście mogą liczyć nie tylko na wspaniałe, pełne radości koncerty plenerowe, ale także moc atrakcji artystycznych, jak sztuki teatralne i warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych. Positivus Festival ma miejsce w nadmorskim lesie, który sprzyja relaksowi. Idylliczna atmosfera, organiczne jedzenie i towarzystwo szczęśliwych ludzi sprawiają, że to jedyny taki festiwal muzyczny na świecie.

Melt Festival – niemiecki festiwal, który na nowo definiuje koncerty plenerowe

Jesteś fanem rocka, ale ciekawi Cię house i rave? A może jest na odwrót? Lubisz tańczyć, wynajdywać elementy wspólne w muzyce i cieszyć się pozytywną atmosferą otwartości? Niemiecki Melt Festival z pewnością przypadnie Ci do gustu. Tutaj muzyka nie milknie przez całą dobę, a festiwalowicze mają okazję bez końca uczestniczyć w koncertach plenerowych, a nawet na nich grać oraz spotykać się z innymi podobnie myślącymi fanami wszystkich rodzajów brzmień świata.

festiwale muzyczne

San Sebastian Jazz Festival – hiszpański festiwal dla tych, dla których liczy się tylko jazz

W urokliwej scenerii San Sebastian odbywa się najstarszy na świecie jazzowy festiwal – Jazzaldia. Nadmorski klimat i zachwycająca architektura doskonale współgrają z poszczególnymi rodzajami jazzu – odkrywaj je wszystkie w różnych sceneriach, przechadzając się po terenie festiwalu, którym jest… całe miasto. Skosztuj regionalnej kuchni w jednej z restauracji rozkoszując się jednocześnie spontanicznymi jam sessions, udaj się na koncert największych światowych gwiazd jazzu – a z pewnością zechcesz tu wrócić.

Sziget Festival – węgierski tydzień z muzyką i sztuką

Na wyspie Obudai położonej niedaleko Budapesztu odbywa się jeden z najliczniej uczęszczany, a z pewnością najdłuższy europejski festiwal muzyczny. Co roku przybywa tu 400 tysięcy gości, aby przez tydzień mieć kontakt z różnorodną muzyką, sztuką i kulinariami ze świata. Jest głośno, kolorowo, tłoczno i bardzo pozytywnie – to zdecydowanie obowiązkowy punkt dla każdego festiwalowicza głodnego wrażeń.