Biały jeż pigmejski
Fauna i flora,  Zwierzęta

Hodowla białych jeży pigmejskich

Hodowla białych jeży pigmejskich

Hodowla jeży pigmejskich, staje się coraz bardziej popularna ze względu na to, że te zwierzątka są niezwykle urokliwe, wdzięczne a opieka nad nimi oraz obserwacja ich zachowań przynosi wiele satysfakcji. Przed decyzją o zakupie zwierząt, jakimi są białe jeże, należy nabrać wiedzy na temat tego, jak powinno wyglądać ich „mieszkanie”, karmienie i dbanie o zdrowie. Warto także zapoznać się ze zwyczajami jeży. O czym pamiętać, decydując się na hodowlę jeży pigmejskich?

Odpowiednie mieszkanie dla pigmejskich jeży białych

Hodowla jeży pigmejskich, wymaga specjalnie przygotowanego terrarium, dlatego też warto znaleźć kontakt z firmą, która ma doświadczenie w jego konstrukcji. Mieszkanie dla białych jeży pigmejskich musi być przestronne oraz mieć wywietrzniki, które pozwolą na swobodną cyrkulację powietrza. Musi być też zbudowane w ten sposób, by stojąc na podłodze, umożliwiało białym jeżom swobodne wychodzenie z niego w nocy, ponieważ białe jeże pigmejskie muszą mieć możliwość nieskrępowanych spacerów w porze nocnej.

Również sam zakup zwierząt powinien zostać dokonany w profesjonalnej, zarejestrowanej i cieszącej się renomą hodowli. Dzięki temu można mieć pewność, że do domowej hodowli trafi biały jeż zdrowy i szczęśliwy.

Biały jeż

Karmienie i opieka białych jeży pigmejskich

Co zaskakujące, podstawowym jedzeniem, jakie jest podawane jeżom, powinna być wysokiej jakości karma dla kotów. Na szczęście nie jest to produkt trudny do zdobycie. Co do konkretnych marek, najlepiej poradzić się doświadczonych hodowców białych jeży. Zwierzęta te są mięsożerne, więc dodatkowo dieta musi być uzupełniania w czyste mięso. Warto podawać białym jeżom pigmejskim również owoce i warzywa. Od czasu do czasu należy umożliwić stworzeniom uzupełnienie białka poprzez spożycie kupionych w sklepie zoologicznym robaków. Oczywiście kluczowy jest stały dostęp do czystej, chłodnej wody.

Jak każde zwierzę domowe, białe jeże muszą również znajdować się pod stałą opieką lekarza weterynarii i jeżeli tylko wystąpią jakieś niepokojące objawy, należy udać się z nimi na konsultację. Nie każdy weterynarz będzie w stanie udzielić pomocy. Trzeba szukać takiego, który specjalizuje się z małych zwierzętach, między innymi jeżach.