Jak wybrać rasę psa
Fauna i flora,  Zwierzęta

Jak wybrać rasę psa

Psi przyjaciel to bardzo cenna relacja. Wielu z nas chciałoby mieć psa albo też nasze dzieci zgłaszają taką potrzebę. Warto jednak wiedzieć, że przeróżne psy mają zupełnie inne charaktery. Jak wybrać rasę psa?

Jak wybrać rasę psa? Prosta odpowiedź? Niemożliwa!

Przede wszystkim należy podkreślić, że ten artykuł nie da nam gotowej odpowiedzi na nurtujące nas pytanie. Ras psów jest bardzo dużo i każda z nich się od siebie czymś różni. Dlatego zamiast pytania – jak wybrać rasę psa, lepiej jest zapytać siebie samych – co wziąć pod uwagę podczas wyboru psa.

Charakter psa i właściciela – Jak dobrać rasę psa?

Przede wszystkim warto podkreślić, że generalnie rzecz ujmując pan i jego pupil powinni mieć podobne charaktery. Wybierając rasę psa, zwróćmy uwagę na to, czy jest on przyjazny w stosunku do ludzi, czy lubi aktywność fizyczną oraz co ważniejsze – czy jej wymaga. Niektóre psy bowiem potrzebują naprawdę bardzo dużo ruchu – sprawdźmy wcześniej, czy będziemy to w stanie zapewnić naszym pupilom.

Jak dobrać rasę psa

Jak wybrać rasę psa? – Psi przyjaciel dzieci

Trzeba także koniecznie wziąć pod uwagę stosunek psa do dzieci. Pomyślmy, czy jest nam to obojętne i wolimy typowego psa – stróża, czy też albo mamy sami dzieci, albo często odwiedzają nas rodziny z dziećmi. W tym przypadku lepiej będzie kupić przedstawiciela łagodniejszej rasy.

Psia pielęgnacja – Jaką wybrać rasę psa?

Pamiętajmy także o tym, że psy przecież trzeba myć, czesać… Niektóre wymagają takich zabiegów pielęgnacyjnych bardzo rzadko, inne zaś muszą często być nim poddawane.

Weźmy także pod uwagę to, że nie każdy pies może zamieszkać w bloku. Czasem dla niego będą to zbyt ciasne pomieszczenia, a dla właściciela – prawdziwy problem.

Jak wybrać rasę psa? – Psie testy

Jak zatem widać – bardzo dużo jest zmiennych, które musimy wziąć pod uwagę. Trudno jednak wymagać od nas, abyśmy czytali opis absolutnie każdej rasy – nikt z nas nie ma przecież tyle czasu. Dlatego też warto wykonać wstępnie kilka testów, w których podamy nasze preferencje i otrzymamy jako wynik kilka ras psów, które najbardziej do nas pasują. Takie testy na pewno będą stanowiły bardzo cenną wskazówkę, jak wybrać rasę psa.