klatka dla szynszyli
Fauna i flora,  Zwierzęta

Jaka klatka dla szynszyli?

Kupując klatkę dla szynszyli, należy wybrać taką, która zapewni zwierzęciu odpowiednie warunki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość klatki. Ponieważ szynszyle są żywiołowe i lubią skakać (nawet na wysokość metra), potrzebują wokół siebie dużo przestrzeni. Zbyt ciasna klatka sprawi, że gryzoń nie będzie czuć się komfortowo. Dlatego wybrana klatka dla szynszyla powinna być duża i przede wszystkim wysoka.

W klatce powinno zmieścić się wyposażenie, takie jak miska, poidło oraz akcesoria, na przykład domek, gryzak czy zabawki. Przedmioty te nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca, inaczej gryzoń nie będzie mógł swobodnie się poruszać. Klatka dla szynszyli powinna być też na tyle wysoka, żeby możliwe było umieszczenie w niej różnego rodzaju półek czy drabinek. Szynszyle uwielbiają się wspinać oraz skakać, dlatego należy zapewnić im taką możliwość.

jaka klatka dla szynszyli

Jaką klatkę dla szynszyla wybrać?

Rozmiar klatki powinien być również dopasowany do liczby szynszyli, dla których będzie ona przeznaczona. Im więcej gryzoni, tym klatka powinna być większa. Dzięki temu zwierzęta będą miały wystarczającą ilość przestrzeni, która zapewni im swobodę i komfort.

Dostępne są różne rodzaje klatek dla szynszyli. Do wyboru jest między innymi klasyczna klatka dla gryzoni, która cieszy się dużą popularnością. Oferowane są również klatki modułowe, które w prosty sposób umożliwiają jej rozbudowę. Natomiast modele z kółkami ułatwią przemieszczanie klatki. Ciekawą alternatywą jest również drewniana lub metalowa woliera. To doskonałe rozwiązanie w przypadku przestronnych pomieszczeń, w których będą trzymane szynszyle.

Wybierając klatkę dla szynszyli, powinniśmy mieć na uwadze to, że muszą one czuć się w niej swobodnie i bezpiecznie. Dlatego zakup klatki powinien być dobrze przemyślany. Należy wziąć pod uwagę liczbę gryzoni, które w niej zamieszkają, a ponieważ szynszyle są zwierzętami stadnymi, nie powinny one mieszkać w pojedynkę. Trzeba także rozważyć, ile miejsca zajmie całe niezbędne wyposażenie. Tak, żeby zwierzęta miały do nich swobodny dostęp i mogły bez trudu poruszać się po klatce.