Pchły u kota
Fauna i flora,  Zwierzęta

Pchły u kota – jak pozbyć się pcheł u małego kota?

Walka z pchłami u kota, może być bardzo trudnym oraz uciążliwym zajęciem. Koty wychodząc na zewnątrz, jak i przebywając w domu, narażone są na atak pcheł. Pchły u kota są o wiele bardziej problematyczne niż w przypadku psa.

Umycie kota może być trudne, ale także umieszczenie preparatu przeciwko pchłom będzie nieskutecznym wyjściem. Dlaczego? Jak wiadomo, koty ciągle się liżą, co spowoduje szybkie usunięcie środka.

Kąpiel, a pchły u kota

Pchły u kota są nie tylko niebezpieczne dla zwierząt, ale także i dla ludzi. W momencie wystąpienia pcheł u kota należy ich się jak najszybciej pozbyć, ponieważ w mgnieniu oka mogą one opanować mieszkanie.

Jeśli jakimś cudem kot daje się wykąpać, należy to zrobić jak najszybciej to możliwe. Jednakże większość kotów będzie reagować na kąpiel paniką i strachem.

Myjąc kota, należy w tym celu użyć specjalnego szamponu dla kotów zwalczającego pchły u kota.

Wody musi być na tyle dużo, by zakrywała ona tułów kota. Jednak należy uważać na wrażliwe miejsce, takie jak uszy czy nos.
Można także spróbować umyć pupila przy pomocy prysznica. W tym wypadku również należy uważać na głowę.

jak pozbyć się pcheł u małego kota

Jak pozbyć się pcheł u małego kota – krople przeciwko pchłom

Kolejnym ze sposób jest zakup kropli przeciwko pchłom u kota. W większości przypadkach występują one w tubce. Zakupić je można u najbliższego weterynarza czy w sklepie zoologicznym. Decydując się na ten sposób usuwania pcheł należy wybierać produkty od znanych i sprawdzonych producentów.

Podczas aplikowania środka należy być ostrożnym. Preparat trzeba podawać bezpośrednio na skórę, a nie na sierść. To silny środek chemiczny więc cały proces należy przeprowadzać w rękawiczkach. Odpowiednim miejscem będzie kark, ponieważ tam kot nie będzie miał możliwości zlizania kropli.

Niezwykle ważne jest by przed nabyciem kropli upewnić się, czy nie jest to preparat dla psów.

Taka omyłka w najgorszym przypadku może skończyć się śmiercią kota.

Reasumując, chcąc pozbyć się pcheł u kota, należy go umyć, o ile będzie to możliwe. W tym celu należy użyć szamponu przeciwko pchłom.

Rozwiązaniem bardziej przyjaznym dla kota będą krople. Należy je zaaplikować na karku zwierzęcia. Wykonując to czynność, należy być ostrożnym, a przed samym podaniem środka trzeba upewnić się, że jest on przeznaczony dla kota.