pies w bloku
Fauna i flora,  Zwierzęta

Pies w bloku – dlaczego warto mieć psa?

Pies, jako pierwsze udomowione zwierzę, cieszy się wśród ludzi największą sympatią. Nie na darmo mówi się, że jest on najwierniejszym przyjacielem człowieka. Dlatego też nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe marzą o posiadaniu swojego czworonoga, który dla wielu staje się często ukochanym członkiem rodziny.

Dlaczego warto mieć psa?

Posiadanie psa niesie ze sobą pewne obowiązki, jednak nie są one tak bardzo uciążliwe, jeżeli weźmie się pod uwagę pozytywne aspekty z tym związane. Pies w porównaniu z innymi zwierzętami ma wiele zalet. Przede wszystkim jest lojalny, chce służyć swojemu właścicielowi i kocha go bezwarunkowo. Poza tym nie jest kłopotliwy w utrzymaniu i łatwo przyzwyczaja się do różnych warunków. Wiele osób potwierdza, że pies w bloku pozytywnie wpływa na zdrowie nie tylko psychiczne, ale i fizyczne.
Są one szczególnie pomocne w przypadku osób starszych i samotnych. Dzięki psu osoby te zapominają o swoich kłopotach, a często się zdarza, że taki zwierzak przywraca im chęć do życia. Pies w bloku świetnie nadaje się również dla dzieci. Uczy je bowiem okazywania uczuć, uspokaja i wpływa korzystnie na zdolności intelektualne. Sprawia, że dziecko staje się bardziej odpowiedzialne i łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami.

Czy warto mieć psa

Pies w bloku?

Wiele osób mieszkających w bloku zastanawia się nad tym, dlaczego warto mieć psa. Martwią się małą ilością przestrzeni, koniecznością codziennego wyprowadzania zwierzaka czy zostawianiem go samego w mieszkaniu, podczas gdy domownicy są w pracy i szkole. Oczywiście tylko mieszkańcy domów mogą pozwolić sobie na luksus wypuszczenia psa do ogrodu, aby się wybiegał, ile dusza zapragnie. Nie znaczy to jednak, że mieszkańcy bloku nie mogą go mieć. Pies w bloku wymaga jednak przemyślenia kilku spraw. Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę jego wielkość i rasę. Najlepsza będzie taka, która nie potrzebuje otwartej przestrzeni. Ważny też będzie metraż mieszkania, stan budynku (np. winda) czy sąsiedzi. No i swój czas trzeba zaplanować tak, by móc wziąć pupila na 2 lub 3 spacery codziennie. Potem już tylko zadbać o zaciszny kąt do spania.


Odpowiadając na pytanie: dlaczego warto mieć psa w bloku, można powiedzieć, że większość ras psów świetnie czuje się w mieszkaniu, pod warunkiem, że właściciel otacza je opieką i miłością.