Ubrania basic
Moda

Ubrania basic – co to znaczy?

Współczesna moda bardzo szybko się zmienia, a nowe trendy pojawiają się co sezon. W sklepach sieciowych kolejne propozycje napływają czasami nawet z tygodnia na tydzień. To zjawisko nazywane jest fast fashion. W założeniu ubrania kupuje się dosłownie na kilka tygodni, zanim krój czy wzór się nie przeterminują. W opozycji do tego są ubrania basic. To podstawowe elementy garderoby potrzebne każdemu w szafie, które doskonale opierają się szybko zmieniającym się trendom.

Ubrania basic co to znaczy?

Na nadążanie za tak szybko zmieniającymi się trendami pozwolić mogą sobie tylko osoby z grubym portfelem. Warto zaznaczyć również, że nabywanie co chwilę nowych ubrań, które znudzą się już po kilku tygodniach, nie jest zbyt ekologiczne. Dlatego też coraz więcej osób sięga po ubrania basic, które stanowią podstawę garderoby i naprawdę dobrego stylu. Do tych ubrań należą ponadczasowe elementy stroju, takie jak na przykład klasyczne jeansy czy czarna marynarka. Z reguły tego typu rzeczy wykonane są z dużo większą precyzją i mają lepszą jakość, co przekłada się na to, że również lepiej leżą na sylwetce. Chociaż ubrania basic są droższe niż inne propozycje z sieciówek, warto w nie inwestować i budować sobie doskonałą i ponadczasową podstawę szafy. Dzięki temu codzienne tworzenie stylizacji na przykład do pracy wreszcie przestanie być kłopotem.

Ubrania basic co to znaczy

Ubrania basic damskie

Gdy w szafie znajduje się co najmniej kilka podstawowych ubrań, czyli właśnie tak zwanych basiców, z łatwością można stworzyć tak zwaną szafę kapsułową. Jej założeniem jest to, że wszystkie rzeczy do siebie pasują, można stworzyć z nich co najmniej kilkanaście atrakcyjnych zestawów na co dzień i od święta. Warto zatem wprowadzić takie podstawowe elementy garderoby do codziennego użytku i cieszyć się ich świetną jakością, jednocześnie upraszczając proces tworzenia stylizacji do pracy. Najpopularniejsze bazowe ubrania dla kobiet to między innymi dobrej jakości podkoszulki w podstawowych kolorach, klasyczne jeansy, biała koszula, prosta klasyczna marynarka. Oczywiście zestaw bazowych ubrań można rozszerzyć w zależności od preferowanych krojów, wzorów i kolorów. Bazowa może być, chociażby szara dzianinowa sukienka czy koszula w kratkę. Idea jest taka, by bazowe rzeczy miały dobrą jakość i nadawały się do stworzenia wielu różnych zestawów.

Ubrania basic damskie

Ubrania basic – od czego rozpocząć?

Jeżeli w szafie znajduje się cała masa ekscentrycznych i ekstrawaganckich ubrań, a brakuje rzeczy podstawowych, takich jak na przykład zwykłe klasyczne czarne cygaretki czy ołówkowa spódnica, najwyższa pora to zmienić. Naprawdę nie chodzi o to, by szafa stała się ascetyczna i nudna. Uzupełnienie jej jednak o rzeczy bazowe to dobre posunięcie. Będą one doskonale współtworzyły stylizacje, w których pojawiają się modowe przeboje danego sezonu. Zakupy tej części garderoby warto rozpocząć zatem od znalezienia perfekcyjnej koszulki w kolorze białym czy czarnym, kaszmirowego swetra w podstawowym kolorze, albo odzieży wierzchniej takiej jak na przykład jednorzędowa lub dwurzędowa marynarka w klasycznym kolorze. Te ubrania basic damskie doskonale sprawdzą się w każdej szafie.