kot orientalny czarny
Fauna i flora,  Zwierzęta

Wszystko o kotach orientalnych czarnych i długowłosych

Kocie sprawy (kot orientalny czarny i długowłosy)

Wielbicieli kotów z pewnością nie brakuje. Te zwierzęta mają niewątpliwy urok i potrafią sprawić, że oszalejemy na ich punkcie. Koty są bardzo niezależne, na pewno bardziej niezależne od psów. Jest to ich duża zaleta; nie wymagają aż tak wiele uwagi, nie trzeba wyprowadzać ich na spacery. Dodatkowo nie szczekają, a dźwięki, które wydają są o wiele cichsze. Koty orientalne długowłose to wspaniałe zwierzęta, które są wdzięcznymi przyjaciółmi człowieka.

Kot orientalny czarny pełen energii

Szukasz aktywnego, towarzyskiego kota, który skradnie Twoje serce? Idealną rasą dla Ciebie będzie kot orientalny czarny. Ta rasa kota jest idealna dla rodzin z dziećmi i osób, które są energiczne. Jest to istotne, ponieważ kot orientalny długowłosy cechuje się dużą aktywnością, potrzebuje odpowiedniej ilości uwagi od właściciela. Nie jest jednak trudną rasą i doskonale nadaje się dla początkujących amatorów kotów. Ich ciekawość świata oraz ruchliwość czy duże chęci do wspólnych zabaw sprawią, że z pewnością w domu z kotem orientalnym czarnym nie zagości nuda. Trzeba tylko pamiętać, by nie zostawiać kociego przyjaciela zbyt długo samego, bo jego żywiołowa natura i potrzeba kontaktu z człowiekiem jest bardzo silna.

kot orientalny długowłosy

Piękny i przyjacielski kot orientalny długowłosy

Koty orientalne długowłose mają niezwykle delikatną i subtelną urodę. Są przepiękne i do tego wymagające miłości i czułości ze strony właściciela. To idealny kot dla osób, które cenią sobie, by zwierzak był im bardzo bliski. Kot orientalny długowłosy na pewno będzie świetnym kompanem zabaw. Jego pielęgnacja również nie jest bardzo wymagająca. Rasa ta uchodzi za dość zdrową. Oczywiście zdarzają się różnorakie choroby, ale koty te dożywają nawet 18 lat, więc są przyjaciółmi na długie lata.

Silna więź kotów orientalnych czarnych i długowłosych

Koty orientalne czarne bardzo mocno związują się ze swoim właścicielem. Naruszanie tej więzi jest źle znoszone przez pupila. Warto więc dbać o odpowiednią dawkę zainteresowania. Koty tej rasy dobrze znoszą towarzystwo innych zwierząt oraz są wspaniałymi przyjaciółmi dla dzieci. Dobrze jednak, by zakup tej rasy kota był dobrze przemyślany, bo zwierzak to nie zabawka.