Imiona dla pupila
Fauna i flora,  Zwierzęta

Wybór imienia dla pupila

Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, to członek rodziny. Podejmując decyzję o zakupie lub adopcji zwierzaka, warto zastanowić się, jakie potrzeby ma pies i czy będziemy w stanie dobrze je spełniać. Jeśli już trafiłeś na swojego idealnego towarzysza życia i nie wiesz, jakie imię dla pieska wybrać, oto kilka cennych wskazówek.

Imiona dla pieska – jakie wybrać?

Szukaj imion krótkich, najlepiej dwusylabowych, by łatwiej było Ci przywoływać pupila np. Kora czy Ares. Dźwięczne głoski w imieniu, takie jak b, r, d, g, w, z, lepiej przykuwają uwagę psa i są łatwiej zapamiętywane.

W miarę możliwości unikaj imion ludzkich. Wielu osobom pewnie to nie przeszkadza, ale może dojść do niezręcznej sytuacji gdy okaże się, że Twój rozmówca nosi takie samo imię jak Twój pupil. Wybór jest na tyle duży, że spokojnie można znaleźć piękne imię dla pupila, które nie będzie dla nikogo niekomfortowe. Pamiętaj, by nie było to słowo obraźliwe czy wulgarne. Powinno kojarzyć się pozytywnie.

Imiona dla pieska

Zwróć też uwagę, by imię dla pupila nie brzmiało podobnie do komendy. Przykładowo jeśli pies podaje łapkę na hasło „łapa”, imię Gapa może być mylące.

Właściwie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia właściciela, więc warto dłużej się zastanowić i wybierać takie imiona dla pieska, które nie są bardzo popularne. Burków, Maksów i Puszków jest mnóstwo. Jeśli nie chcesz, by Twój pies reagował na wołanie innych właścicieli, poszukaj wyjątkowego imienia. Być może inspiracją będzie jakaś postać z bajki lub filmu, pseudonim artystyczny albo członek ulubionego zespołu np. Ozzy. A czasami wystarczy charakterystyczny wygląd zwierzaka lub jego nietypowe zachowanie, by idealne imię samo przyszło na myśl np. Piegus albo Beza.

O czym pamiętać wybierając imię dla pupila

Pamiętaj, że imię nadaje się zwierzakowi na całe życie. Jeśli do szczeniaka doga niemieckiego mówisz Myszko, zastanów się, czy to imię będzie pasować do pupila, gdy osiągnie swoje pełne rozmiary. Nie każdemu odpowiada imię kontrastujące z wyglądem zwierzaka.

Jeśli wybór sprawia Ci trudność, poproś znajomych i rodzinę o pomoc. Na pewno podsuną jakieś nowe, świeże pomysły. Najważniejsze by imię dla pupila podobało się Tobie i wzbudzało pozytywne emocje.