Porady

4 nieoczywiste kierunki na city break jesienią

Artykuł sponsorowany

Jesień to doskonały czas na krótki wypad za granicę, zwłaszcza na tzw. „city break”, czyli kilkudniowe zwiedzanie wybranego miasta i wielu jego atrakcji. Chcesz zaplanować taki wyjazd? Mamy dla Ciebie cztery nieoczywiste kierunki, które idealnie nadają się na krótką wizytę jesienią. Zainspiruj się, spakuj walizki, zadbaj o ubezpieczenie podróżne, zarezerwuj bilety i ruszaj na zwiedzanie!

  1. Porto, Portugalia

Jesień w Porto to czas, gdy winnice na wzgórzach doliny Douro zmieniają się w kolorowe palety, a winobranie w pełni rozkwita. Miasto oferuje również mnóstwo urokliwych knajpek i restauracji, gdzie można delektować się wyśmienitym porto i portugalską kuchnią. Na pewno warto zobaczyć most Ponte Dom Luis I, pospacerować po dzielnicy Ribeira oraz zerknąć na panoramę miasta z Torre dos Clerigos. Przed wyjazdem do Porto wybierz dobre ubezpieczenie podróżne, ponieważ pomoc medyczna w razie niespodziewanych zdarzeń w tym kraju bywa bardzo kosztowna.

  1. Valletta, Malta

Malta to nie tylko rajski klimat latem. Jesienią jej stolica – Valletta prezentuje się z zupełnie innej strony. Liczba turystów maleje, a ceny noclegów spadają! Spacer po starym mieście to podróż w czasie, ponieważ kulturowe dziedzictwo Malty jest niezwykle bogate. Na swoją listę zwiedzania wpisz Oberżę Kastylijską, Ogrody Barrakka i Fort Św. Elmo. Odwiedź również rybackie wybrzeże, gdzie na pewno uda Ci się spróbować przepysznej świeżej ryby.

  1. Tallinn, Estonia

Tallinn, stolica Estonii, to miasto z przeszłością sięgającą średniowiecza. W jesiennej atmosferze zabytkowe kamienice i kolorowe liście tworzą magiczną aurę. Odwiedź starówkę, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i rozkoszuj się lokalnymi specjałami w przytulnych restauracjach. Praktycznie wszystkie najważniejsze atrakcje w Tallinie znajdują się w promieniu ok. 30 minut pieszo od centrum starego miasta. Nie zapomnij spróbować kultowego marcepanu, z którego słynie stolica Estonii.

  1. Lublana, Słowenia

Lublana, stolica Słowenii, jest miastem, które wciąż czeka na odkrycie przez tłumy turystów – na co dzień jest tam spokojnie. Jesienią parki i ulice miasta zachwycają swoją paletą barw. Spacerując po starej części miasta, nie możesz przegapić uroczego Potrójnego Mostu, Zamku w Lublanie i Katedry św. Mikołaja. Stolica Słowenii to także raj dla miłośników kulinariów – lokale serwują wyśmienite dania. W okolicy nie brakuje przepięknych terenów spacerowych. Jeśli chcesz na chwile oderwać się od miejskiego zwiedzania i planujesz dłuższy trekking, zabierz ze sobą ubezpieczenie podróży, które zapewni finansowy spokój na wypadek jakiejkolwiek kontuzji i konieczności korzystania z pomocy medycznej.