Co oznaczają kolory ubrań myśliwskich
Czas wolny

Co oznaczają kolory ubrań myśliwskich? Przewodnik

Artykuł sponsorowany

Świat dzikich zwierząt jest prawdziwą tajemnicą, którą nieliczni potrafią zrozumieć. Poznanie dzikiej natury jest szczególnie ważne dla myśliwych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę łowiecką. Co warto wiedzieć na samym początku? Przede wszystkim warto zastanowić się nad kolorystyką ubrań, która zagwarantuje sukces podczas łowów. Dzięki nam dowiesz się, jak powinien ubrać się prawdziwy myśliwy?

Czy dzikie zwierzęta widzą tak samo, jak ludzie? Prawda o tym, jak barwy postrzega leśna zwierzyna

Dla początkujących miłośników leśnych wędrówek zaskoczeniem może być to, że dzikie zwierzęta nie mają tak rozwiniętego postrzegania barw, jak ludzkie oko. Zdecydowana większość ssaków oprócz ludzi rozwinęła zdolność dwubarwnego widzenia, które doskonale sprawdza się nocą. Oznacza to, że dzikie zwierzęta nie widzą koloru zielonego i czerwonego, dzięki czemu najlepszym sposobem na kamuflaż w terenie leśnym stają się dobrze widoczne dla innych myśliwych ubrania w jaskrawych odcieniach pomarańczu czy zieleni wtapiającej się w leśne tło.

czywiście nie tylko kolory mają znaczenie. Bardzo ważne są również wzory, które powinny stanowić spójny kamuflaż dla myśliwego ich dobór, ma ogromne znaczenie podczas polowań.

Jakie kolory widzą sarny i dzik? Poznaj największy sekret dzikich zwierząt!

Do najpopularniejszej zwierzyny łowieckiej należą sarny, które są szczególnie lubiane przez myśliwych. Oczywiście nie można zapominać również o dzikach, które stanowią cenne trofea. Aby myśliwy mógł pozostać niewidoczny dla saren i dzików, powinien wystrzegać się barwy niebieskiej, żółtej, białej i czarnej. Te kolory zdecydowanie przyciągają uwagę zwierzyny i powodują, że myśliwi stają się dla niej dobrze widoczni. 

Co ciekawe dziki mają słabiej rozwinięte postrzeganie barw niż sarny, jednak niesłychanie dobrze widzą po zmroku, dlatego warto wziąć to pod uwagę, organizując wyprawę do lasu.

Widoczność w lesie — jaka kurtka dla myśliwego sprawdzi się najlepiej?

Doświadczeni myśliwi dobrze wiedzą, że ubiór, który pozwoli im na bycie niewidocznym dla zwierząt, jest bardzo ważny. Mimo to powinni sobie również zdawać sprawę, że o wiele ważniejsze jest ich własne bezpieczeństwo. Dlatego kamuflaż powinien być wykonany z myślą o własnym życiu i zdrowiu. Wybierając się na polowanie, warto zadbać o odzież, która będzie widoczna dla innych myśliwych. To bardzo ważne, ponieważ w ferworze polowania mogłoby dojść do tragicznej w skutkach pomyłki. Dlatego warto pomyśleć o zakupie kurtki, która pomoże w polowaniu i jednocześnie będzie widoczna dla innych uczestników. Do tego celu doskonałe będą kurtki myśliwskie w ciekawych wzorach i nieoczywistej kolorystyce.

Jesteś dopiero na samym początku myśliwskiej przygody? W takim razie nie popełnij tego błędu i starannie wybierz ubrania dzięki, którym zostaniesz niewidoczny dla zwierząt i jednocześnie będziesz doskonale widoczny przez towarzyszy. Pamiętaj, że bezpieczeństwo podczas leśnych wypraw jest najważniejsze i to właśnie ono powinno być priorytetem.