jak nosić dzwony
Moda

Spodnie dzwony – wielki powrót stylu hippie sprzed lat

Dzwony to taki model spodni, który bardzo mocno kojarzony jest z trendem z dawnych lat, który w obecnych czasach nie ma prawa bytu na ulicach. No, bo jak po zbiorowym szaleństwie na wąskie „rurki” wcisnąć się w spodnie o szerokiej nogawce? W tym momencie warto zauważyć, że jeszcze niedawno wiele osób nie wyobrażało sobie noszenia spodni z wysokim stanem, gdyż wszyscy dookoła uwielbiali płytkie biodrówki. Jednak coraz więcej osób sięga po modele z wysoką talią i bardzo je sobie chwali.

Może warto przekonać się do dzwonów?

Dzisiaj nie trzeba śledzić wybiegów, by wiedzieć, co jest na topie. Czy dzwony są modne? Wystarczy szybki przegląd Instagrama, kilku modowych blogów i plotkarskich serwisów.

A one donoszą, że te spodnie to obecnie absolutny must have. Okres największej popularności tego fasonu to kolorowe lata 70 – te. W tamtym czasie nosili je hipisi. W parze z dzwonami na ogół szły kwieciste bluzki, długie włosy, bose stopy. To zestawienie, które niekoniecznie dobrze się sprzedaje w obecnych czasach. Wiele osób uważa, że hipisi ustalili jak nosić dzwony i to jest ten schemat, którego należy się trzymać. To nie do końca prawda. Aktualnie modę typową dla dzieci kwiatów zastąpił styl boho. Zachowuje on cechy typowe dla stylu hipisowskiego, ale całość jest dużo smaczniejsza. Reasumując, myśląc o dzwonach, trzeba wyzbyć się negatywnych skojarzeń, bo dzisiaj te spodnie wyglądają zupełnie inaczej i nosi się je w odmienny sposób.

czy dzwony są modne

Czy dzwony są modne?

Spodnie przylegające do ciała jak druga skóra odeszły trochę w cień. Szerokie nogawki są teraz na czasie. Jak nosić dzwony, aby wyglądać stylowo? Wiele stylistek podtrzymuje, iż w tych spodniach każda pani będzie wyglądać korzystnie. Inne zaś twierdzą, że jest to możliwe, ale tylko dzięki zastosowaniu sprytnych sztuczek. Dzwony mogą skracać sylwetkę, dlatego kobiety o niskim wzroście powinny zestawiać je z butami na wysokich obcasach lub koturnach. Jeśli problemem jest kilka dodatkowych kilogramów, warto założyć do nich dłuższą marynarkę, które skutecznie ukryje krągłe biodra lub masywne uda.

Jak nosić dzwony, aby prezentować się atrakcyjnie?

Współczesne dzwony często mają nogawkę, aż do samej ziemi. Mało praktyczne? Owszem, ale tylko w zestawieniu z butami na płaskiej podeszwie. Aktualnie ten model spodni nosi się z butami na wysokich obcasach, gdyż tylko one nie zaginą w długiej nogawce. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż nogi wydają się nie mieć końca. Kolejna innowacja to wysoka talia. Czasem sięga ona, aż do linii biustu. To kolejny trik, dzięki któremu można optycznie wysmuklić sylwetkę, wydłużyć nogi. Warunkiem jest jednak szczupła kibić. Maskująca niedoskonałości bluzka noszona na wierzch, nie zda w takim przypadku egzaminu. Są jeszcze modele o długości nogawki 7/8. Rzadziej wybierane, gdyż trudniej stworzyć z nimi udany zestaw. Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości czy dzwony są modne, powinien przyjrzeć się stylizacjom Mai Sablewskiej. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest ona kimś w rodzaju ambasadorki dzwonów w wersji 7/8.

Z czym łączyć dzwony, aby całość prezentowała się atrakcyjnie?

Jeansowe dzwony to model, który najsilniej nawiązuje do stylu hippie. Najlepiej jest łączyć je ze zwiewnymi tkaninami o kwiatowych wzorach. Dobrze współgrają z nimi elementy garderoby w odmiennych kolorach. Taki kolorystyczny miszmasz wygląda bardzo ciekawie. Model z kantem jest na tyle szykowny, że bez problemu można założyć go do pracy lub na ważne biznesowe spotkanie. Wystarczy dobrać do niego stylowy żakiet oraz buty na wysokim obcasie. Jak nosić dzwony ze sztruksu? Z oversizową kamizelką i zamszową torbą. Można skusić się także na lekką apaszkę wiązaną na szyi lub przeciągniętą przez szlufki zamiast paska.