Jak określić typ urody
Moda

Jak określić typ urody? – kolor ubrań a typ urody

Trendy obecne w modzie to tylko jedna ze wskazówek jeśli chodzi o wybór kreacji. Niemniej istotny jest typ urody, do którego dobiera się ubrania. Na co wracać uwagę podczas zakupów?

Jak określić typ urody?

Wiele osób zastanawia się jak określić typ urody, by dobrać odpowiednie ubrania. W tym celu warto przede wszystkim wskazać czy mamy ciepłą, czy chłodną karnację.
By wiedzieć, jak określić typ urody należy sprawdzić kolor żył na ręce – na wewnętrznej części nadgarstka. Niebieskie lub purpurowe żyły oznaczają ciepłą tonację skóry, a niebiesko – zielone – neutralną. Z kolei żyły oliwkowe lub typowo zielone oznaczają, że posiadamy chłodną tonację skóry.
By wiedzieć dokładnie, jak określić typ urody należy też określić swoją kolorystyczną porę roku. I tak: ciepłe oznaczają wiosnę i jesień a chłodne – zimę i lato. Aby uniknąć błędu, warto też sprawdzić, czy pasują nam lekkie i delikatne kolory czy mocne i wyraziste. Lekkie odcienie to propozycja dla blondynek, których skóra jest jasna, a oczy mają odcienie niebieskiego, zielonego i szarości. Z kolei zdecydowane barwy pasują do włosów od mocno złotego odcienia do ciemnego – kasztanowego i czarnego. Takie osoby mają też piwne, jasne lub ciemne oczy i ich oprawę.

Jak dobierać kolory ubrań

Jak dobierać kolory ubrań do typu urody?

Dla wielu osób, które potrafią już wskazać jaką porą roku są i jakie cechy posiada ich uroda problematyczne, jest jednak znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak dobierać kolory ubrań do oczu, włosów itp. W tym celu warto wskazać czy ma się ciepłe, czy chłodne odcienie skóry, o czym mowa była powyżej. I tak dla ciepłych wiosen i jesieni dobrym wyborem będą odcienie zielonego, żółtego, chabrowego oraz wszystkie pastele. Dobrze wyglądać będą także w różu, ecru, czerni, bieli i szarościach. Panie o takim typie urody nie muszą obawiać się mocnych barw w strojach i w makijażu, np. w obrębie oczu.


Panie o typie urody jesień mogą, z kolei nosić kolory popularne o tej porze roku i wyglądać w nich pięknie. Idealnie sprawdzą się, więc: złoto, odcienie żółtego, pomarańczowego, zieleni itp.
Panie o typie urody lato i zima, które zastanawiają się z kolei, jak dobierać kolory ubrań powinny sięgnąć po mniej kontrastowe barwy. Dla pań o typie lata poleca się biel, która podkreśla karnację i odcienie kremowego, beżowego i oliwkowego. Dobrym wyborem będą też odcienie różu, turkusu i niebieskiego. Z kolei panie o typie urody zimy zdecydowanie powinny postawić na mocną czerwień i żółć. Jeśli nie wiedzą jak dobierać kolory ubrań – warto by spróbowały nosić pastele i odcienie pomarańczu.

Kolor ubrań a typ urody

Kolor ubrań a typ urody – na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Każda kobieta posiada swój typ urody i warto to sprawdzić, zanim udamy się na zakupy. Kolor ubrań a typ urody to ważne połączenie, które decyduje o tym, w czym wygląda się efektywnie.

Kolor ubrań a typ urody – kiedy warto wychodzić poza schemat?

Styliści wskazują, że w zakresie zależności, jakie wynikają z zestawienia: „kolor ubrań a typ urody” – można też decydować się na przełamanie standardów i szukanie ciekawych połączeń kolorów i zabawę modą. Warto, jednak bazować na kolorach, które nam najbardziej pasują, a ekstrawagancji szukać np. w dodatkach, takich jak torebki, biżuteria lub buty.