Kot bengalski śnieżny
Fauna i flora,  Zwierzęta

Koty bengalskie śnieżne – wygląd i charakter

Kot bengalski śnieżny – mały koci lampart

Rasowe koty to prawdziwa namiętność sporej liczby osób. Mnogość ras pozwala ich miłośnikom na znalezienie kota o wymarzonym wyglądzie i charakterze. Jedną z ras zasługujących na szczególną uwagę jest niezwykły kot bengalski śnieżny, który łączy cechy domowego zwierzaka z wyglądem dzikiego drapieżnika. Koty tej rasy cieszą się rosnącą popularnością.

Jak wygląda kot bengalski śnieżny?

Kot bengalski śnieżny to jedna z odmian pod względem koloru sierści, zaliczana do rasy bengalskiej, w której występują również lamparcie, czarne, niebieskie i srebrne. Śnieżne umaszczenie charakteryzuje się szarymi lamparcimi cętkami na białym tle. Koty tej rasy posiadają najczęściej niebieskie oczy. Sylwetka zwierzaka jest elegancka, smukła i umięśniona. Cechą wyróżniającą tę rasę jest tak zwany glitter, czyli połysk końcówek włosa. Oprócz cętek kot bengalski śnieżny posiada na czole pręgę w kształcie litery M. Sierść kota jest gładka, krótka i przylegająca do ciała. Okrywa włosowa tej rasy nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Kocięta bengalskie

Cechy usposobienia kota bengalskiego śnieżnego

Koty tej rasy są niekłopotliwe, przyjazne dla właściciela. Chętnie dogadują się z innymi zwierzakami domowymi i mogą z nimi żyć w zgodzie nawet w małym mieszkaniu. Już kocięta bengalskie wykazują wielką chęć nie tylko do zabawy, ale również do nauki. Szybko uczą się reagowania na przywołanie, chodzenia na smyczy. Ze względu na swoje geny, których część odziedziczyły po dzikich przodkach, mają duży temperament i są żywiołowe, ale jeśli kocięta bengalskie mają zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, z pewnością będą wdzięcznym towarzyszem dla swojego właściciela. Wyjątkową cechą charakteru, którą wykazuje kot bengalski śnieżny, jest to, że nie stroni on od kąpieli wodnych, tak jak inni przedstawiciele kociej rodziny. Kot bengalski śnieżny jest tak wyjątkowo piękną i oryginalną domową miniaturą dzikiego lamparta, że każdy właściciel może być dumny z posiadania tego niezwykłego zwierzęcia, które dodatkowo bardzo przywiązuje się do opiekuna.